Auto Klima

W naszym serwisie prowadzimy także obsługę i serwis klimatyzacji samochodowych urządzeniem renomowanej firmy VALEO – Clim Fil Auto. Wykonujemy także ozonowanie i odgrzybianie układów klimatyzacji, wentylacji i wnętrza pojazdu oraz wymianę filtrów kabinowych, naprawy układu po wymianie np. skraplacza, butelki osuszacza lub innych elementów.

Posiadamy stacje Clim Fill Auto jest najnowszym urządzeniem z grupy urządzeń do obsługi samochodowych układów klimatyzacyjnych.

– Posiada 3 tryby (manualny, programowalny oraz w pełni automatyczny), umożliwia: odzyskiwanie, regenerację i napełnianie czynnika chłodzącego R134a.
– W swoich opcjach posiada dwie wagi oleju zużytego i świeżego oraz dozownik kontrastu, co sprawia, że w trybie automatycznym można dodawać również olej i kontrast do układu.
– Możemy dzięki tej maszynie obsługiwać również samochody ciężarowe i autobusy, gdyż posiada ona potężną pompę próżniową i pojemny zbiornik wewnętrzny na 20kg R134a.
– Przyczyną częstych usterek układu klimatyzacji samochodowej jest wilgoć. W celu zapewnienia skutecznego osuszenia układu należy ją dokładnie usunąć. Zastosowana dwustopniowa pompa próżniowa o wydajności 180 l/min pozwala na wytworzenie ciśnienia rzędu 26 mbar. Ciśnienie to powoduje, że woda znajdująca się w układzie zaczyna wrzeć już w temperaturze ok. 20 stopni Celsjusza i następuje dokładne odessanie pary wodnej. Ciśnienie to może być utrzymane w układzie przez cały proces PRÓŻNI dzięki temu mamy pewność, że usługa została wykonana profesjonalnie.
– Baza danych zawiera dane 3 300 różnych modeli pojazdów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zawarte tam są dane dotyczące:

  • Ilości czynnika R134a.
  • Rodzaju oleju układu klimatyzacji.
  • Ilości oleju w całym układzie.
  • Ilości oleju w poszczególnych podzespołach.

Informacje o ilości oleju w poszczególnych podzespołach są nam niezbędne do profesjonalnej naprawy układu po wymianie np. skraplacza, butelki osuszacza lub innych elementów.

Odczuwasz pleśń samochodzie?
A może nieprzyjemne zapachy?
A może nawet o tym nie wiesz a codziennie jeżdząc samochodem, masz styczność z niebezpiecznymi bakteriami?

Zapraszamy do nasz w celu pozbycia się tych problemów, dzięki metodzie ozonowania

Dezynfekcja klimatyzacji poprzez ozonowanie

Ozonowanie klimatyzacji jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów z całego układu klimatyzacji i z wnętrza samochodu.
Na co wobec tego można liczyć, decydując się na ozonowanie klimatyzacji:

Dlaczego metoda ozonowania jest skuteczna?

Ozon (O3), czyli tzw „aktywny tlen” ma bardzo silne właściwości odkażające. Jest niemal 50 razy skuteczniejszy od chloru.

Ozon jest gazem i dzięki temu dociera dosłownie w każdy zakamarek zarówno układu klimatyzacji jak i całego wnętrza.

Pozbywanie się uciążliwych i uporczywych zapachów za pomocą ozonu nie polega na ich maskowaniu, ale na usuwaniu poprzez utlenianie związków chemicznych, w tym również tych, o przykrym zapachu.

Na czym polega dezynfekcja klimatyzacji samochodowej metodą ozonową?

Przed przystąpieniem do ozonowania pozbywamy się, poprzez dokładne odkurzanie, wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych. Do ozonowania używany jest generator ozonu, produkujący ozon z tlenu zawartego w powietrzu.

Zadaniem technika jest określenie mocy i czasu ozonowania.

Ozonowaniu poddawany jest układ klimatyzacji oraz wnętrze samochodu. Ozon (aktywny tlen) krąży w układzie klimatyzacji i we wnętrzu samochodu, utleniając napotkane cząsteczki chemiczne.

Ostatni etap usługi polega wietrzeniu samochodu.

Czy dezynfekcja klimatyzacji samochodowej metodą ozonową jest bezpieczna dla ludzkiego zdrowia?

Tak. Ozonowanie klimatyzacji przebiega w zmkniętym samochodzie. Ozon jest gazem o wyraźnie wyczuwalnym zapachu, już w stężeniu całkowicie bezpiecznym dla zdrowia (0,02 do 0,04 mg/m3). Ponieważ jest gazem nietrwałym i szybko ulega rozpadowi , czas jego oddziaływania na organizm jest bardzo ograniczony. Prawdą jednak jest, że ozon w wysokich stężeniach działa na ludzki organizm dokładnie tak, jak na organizmy drobnoustrojów. Jednak, aby doświadczyć szkodliwego działania ozonu potrzebne jest naprawdę wysokie stężenie.

Ozonowanie klimatyzacji jest również całkowicie bezpieczne dla osób wrażliwych na środki chemiczne, alergików i astmatyków.

Gwarancja satysfakcji

Ozonowanie klimatyzacji objęte jest gwarancją skuteczności. Jeśli w ciągu trzech dni od daty ozonowania nieprzyjemny zapach pojawi się na nowo, dezynfekcja klimatyzacji zostanie przeprowadzona ponownie. Oczywiście będzie to zabieg bezpłatny.